Antalya kent merkezine yaklaşık 20 km uzaklıkta bulunan Kundu köyüne yıl boyunca çok sayıda kişi ziyaret eder. Muazzam bir doğal güzelliği bulunur. Bunun yanında yine temiz ve berrak denizi ve yemyeşil ormanları ile insanları kendine hayran bırakmaktadır. Bu şirin köye gelip harika bir tatil keyfi yaşayabilirsiniz. Köyde çok sayıda lüks konaklama yeri bulunur. Sevdiklerinizle birlikte huzurlu bir tatil keyfi için burayı tercih edebilirsiniz.

LARA
Lara'ya oldukça yakın bir konumda yer alır Kundu. Lara'nın birbirinden güzel plajlarına ve doğal güzelliklerine kolaylıkla ulaşabilirsiniz. Elverişli iklim koşulları nedeniyle sıklıkla tercih edilen tatil bölgelerinden biridir Lara. Lara'da attığınız her adımda bölgenin büyüsüne kapılıp zamanın nasıl geçtiğini anlamayacaksınız.

YİVLİ MİNARE
Antalya Kaleiçi'nde yer alan Yivli Minare, aynı ismi taşıdığı caminin en dikkat çeken parçasıdır. 13. yüzyılla tarihlendirilen Yivli Minare'yi gezi listenize dahil edebilirsiniz. Minarenin Selçuklu döneminde inşa edildiği bilinmekle birlikte, ilk olarak Bizans kilisesi olarak inşa edilen yapının camiye çevrilmesinin ardından eklenmiştir. Şehir merkezinin her noktasından görülebilen Yivli Minare'ye ulaşmanız oldukça kolay.

ANTALYA OYUNCAK MÜZESİ
Şair Sunay Akın'ın açılmasında öncülük ettiği Antalya Oyuncak Müzesi, her yaşa hitap eden bir gezi noktasıdır. Eski oyuncakların sergilendiği müzede sevilen çizgi film karakterlerinin de heykeli bulunuyor. Hem çocuklarınıza harika bir gezi olacak hem de sizleri çocukluğunuza götürecek Antalya Oyuncak Müzesi.

ANTALYA KARATAY MEDRESESİ
Kaleiçi'nde yer alan gezi alanlarının biri de Antalya Karatay Medresesi'dir. 1250 yılıyla tarihlendirilen medrese, Celaleddin Karatay tarafından yaptırılmıştır. Yapının dış mimarisi dikkat çekici olup, aynı zamanda iç mekanı da mistik bir atmosfere sahip.

HARİTA

Bu Bölgedeki Oteller hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 (258) 257 57 01

E-BÜLTENE ABONE OLUN

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN