Ege'nin de incisi Muğla, Muğla’nın incisi de Marmaris demek çok yanlış olmaz galiba. Nasıl bir Karadeniz turunda Rize’ye gidip yaylaları tek tek gezmek neredeyse bütün bir Karadeniz turuna bedelse, Marmaris’te bulunan koyları gezmek de bir Ege turunun en özel anları olacaktır.

MARMARİS KALESİ ve HAFSA SULTAN KERVANSARAYI
Bugün artık yeni yapılarla çevrilmiş olan Kemeraltı’nın dar sokakları arasında kalmış olan kalenin geçmişi 1500’lü yıllara dayanır. Rivayetlere göre ise Kanuni’nin kalenin mimarını astırması ile beldeye Marmaris ismi verilir ve o günden bu güne dek bu şekilde kalır.

Kalenin hemen yakınında bulunan Hafsa Sultan Kervansarayı ise Kanuni Sultan Süleyman’ın annesinin adına yaptırılmıştır ve yıllar boyu bir konaklama yeri olarak kullanılmıştır.


CENNET ADASI
Tekneyle ya da Yalancı Boğaz’dan yürüyerek gelmenin mümkün olduğu Cennet Adası aslında bir yarım ada. Ancak aldığı cennet sıfatı tam olarak adanın birebir tarifi. Deniz, doğa ve huzurla iç içe olmak istiyorsanız kesinlikle burayı görmeden Marmaris’ten ayrılmamalısınız.

BACA MAĞARASI
Marmaris gezilecek yerler listemizde ki sıradaki adresimiz aslında su altı fotoğrafçıları ve dalmaktan büyük zevk alanlar için. Dünyanın en nadide dalış mekanlarından birisi olan Baca Mağarası’nda 50 metreye kadar unutulmaz bir dalış yapma şansınız var.

İÇMELER
Marmaris’in en önemli tatil bölgelerinden birisi. Daha çok uygun konaklama fiyatları ile ilgi çeken İçmeler, güzel doğasıyla da birlikte düşünülünce uzun süreli tatil yapacaklar için aslında en doğru konaklama yeri.

AMOS ANTİK KENTİ
Marmaris’e yaklaşık 25 kilometre uzaklıkta bulunan antik kentte kalıntılar çok iyi şekilde ortaya çıkarılamamış da olsa bir anfi tiyatro halen ayakta kalabilmiş şekliyle burada görülebilir.

ABDİ REİS KOYU
Koyları ile meşhur Muğla’nın en özel koylarından birisidir. Özellikle tekne ile gezme imkanı bulabilenler için ilk adreslerden birisi olabilir.

AYIN KOYU
Marmaris gezilecek yerler listemizde Ayın Koyu’da yer alıyor.Özellikle dalış yapmak isteyenler için oldukça iyi bir seçim olacaktır. Türkiye’nin en güzel plajlarından birisine sahip olmasına rağmen de oldukça sakindir.

ESKİ ÇARŞI
Yapım zamanı tam olarak bilinmeyen çarşının Kanuni dönemi eserlerinden birisi olduğu düşünülür. Kapalı Çarşı benzeri bir yapıda olsa da daha küçük ölçektedir ve genellikle yöresel hediyelik eşyalar satılır. Serin yaz akşamlarında hem güzel vakit geçireyim, hem de biraz alışveriş yapayım derseniz yolunuz mutlaka Eski Çarşı’dan geçmelidir.

HALICI AHMET URKAY MÜZESİ
Hayırsever iş adamı Ahmet Urkay tarafından verilen büyük bir emek sonucu açılan müzede; hem bölgede çıkarılan arkeolojik ve etnografik eserler, hem de iş adamının yaptığı seyahatlerde toplamış olduğu eserlerden oluşan koleksiyonu yer alır. Bir müzeden ziyade daha çok bir Osmanlı evi havasını taşımaktadır.

UZUNYALI PLAJI - TURUNÇ HALK PLAJI
Koylarda ve adalarda sakin gezilerden sıkılmışsanız ve olabildiğince yoğun bir plajda denize girmek istiyorsanız bu iki plajdan birisine uğradığınızda çok güzel vakitler geçirebilirisiniz.

BÖRDÜBET KOYU
Oldukça bakir kalmış koylardan birisi. Gittiğiniz takdirde kendinizi bu kadar yoğun turist akınının olduğu bir zamanda bile Dünya’nın dışındaymış gibi hissedebilirsiniz.

HARİTA

Bu Bölgedeki Oteller hakkında detaylı bilgi ve rezervasyon için bizimle iletişime geçebilirsiniz. +90 (258) 257 57 01

E-BÜLTENE ABONE OLUN

FIRSATLARI KAÇIRMAYIN